1. FC 1869 - Filipi SK 3:3 (2:1) (čt 24.3.16 19:00 MOTO2)

Sestava: Dygy (G), Adam, Dagy (C), Landis, Tade, Xilas, Choze, Luky
Góly: 4. Luky (Xilas), 21. Luky (Choze), 48. vlastní - 13., 40., 59.
Karty: 28. Choze (žlutá), 28. Luky (žlutá) - 28. (žlutá)
Rozhodčí: Velký klády FC (HL 8. F)
Komentář rozhodčího:

V zajímavém utkání dokázali Filipi 3x vyrovnat a berou bod.

Průběh:

Po zimní přestávce jsme se sešli na Motorletu, kde nás čekal soupeř, který měl 10 hráčů do pole a náhradního brankáře :) My jsme měli dostačující 2 hráče na střídání. Po rozcvičce s podhuštěnými míči jsme šli na věc.

Začátek zápasu nám vyšel a měli jsme několik nadějných akcí, vyšla až Lukyho střela v 10. minutě. Ovšem krátce po vstřelené brance zařadili oranjes vyšší rychlostní stupeň a my se začali spíše bránit. Zvýšená aktivita protihráčů přinesla vyrovnání, které přišlo po střele ze střední vzdálenosti, která zapadla k přední tyči. Ještě do poločasu strhnul po ojedinělém protiútoku a nezištné Chozého přihrávce Luky vedení na naší stranu. Poločasový stav 2:1 pro FC (podle Chozého 1:1).

Již od začátku druhé půle nás soupeři přehrávali a po další střele z dálky také vyrovnali, v této fázi zápasu jsme se převážně bránili, i když jsme si z brejků vypracovali i několik dobrých příležitostí, ale Luky, Xilda a Chozé své šance nevyužili. Za stavu 2:2 (dle Chozého 1:2) vhazoval kápo zkušeně aut, který prolétl vápnem a brankář oranjes si míč srazil do brány. Chozé se radoval z vyrovnání a my ostatní jsme byli rádi za těsné vedení. V poslední fázi zápasu jsme v obraně nasedli na kolotoč a soupeř nás slušně povozil, nicméně musím říct, že jsme i za pomoci Dygyho vše celkem dobře odbránili. 2 minuty před koncem Chozé krásně přiťuknul míč Xildovi, který trefil břevno od kterého se podle všeho míč odrazil několik decimetrů za brankovou čáru, což ovšem rozhodčí nepostřehli a tak jak to tak bývá hned z protiútoku soupeř využil rozhozené obrany a po závaru skóroval. V hektickém závěru jsme ještě měli obrovskou šanci, ale po nastřelené tyčce už se na remízovém stavu nic neměnilo. Chozé byl poněkud smutný z první letošní prohry, což ovšem vylepšilo zjištění, že si nevšiml prvního Lukyho gólu :) Remíza dobrá, příště snad vyhrajeme! Nejlepším hráčem byl dnes Luky, který si ze zimní přípravy přinesl slušnou fazónu, jen tak dál! Fc p*čo.

autor komentáře: Xilas