Detail zápasu

soutěž: jaro 2017 (7. H)

2. Tohle není hokej? - FC 1869 7:4 (4:1) (čt 6.4.17 20:45 CESMI)

Sestava: Dygy (G), Dagy (C), Tade, Xilas, Choze, Lubko, Luky
Góly: 10. Xilas (Lubko), 42. Dagy (Lubko), 49. Lubko (Xilas), 54. Xilas (Lubko) - 2., 4., 5., 28., 45., 57., 60.
Karty: nikdo - nikdo
Fanoušků: 0
Rozhodčí: L. Augustýn, F. Presl - Holosmetky FC B (HL 5. E)
Komentář rozhodčího:

Pohledné utkání.

Průběh:

Ve čtvrtek jsme se v ligomistrovém čase sešli na hřišti Čechie Smíchov, kde jsme ještě nikdy v historii nebodovali. Toto prokletí jsme samozřejmě chtěli prolomit, nicméně soupeři na nás hned od prvních sekund doslova vlétli a my jsme poznali, že zápas bude náročnější než vysvětlování dotace na Čapí hnízdo v parlamentu. No co vám budu povídat, po 5 minutách jsme prohrávali 0:3 a na polovině soupeře jsme strávili asi tolik času jako Sparta v čele letošní ligy – prakticky žádný.

Naštěstí jsme zkušení a nepodlehli jsme panice, začali jsme trošku běhat a Dygy předváděl krásné zákroky, čímž hasil minely v defenzívě a hatil kombinační akce soupeře. Po jednom z našich prvních rohů se Xilas obtočil kolem obránce a oživil naději pro FC. Po hříchu jsme další šance neproměnili (nebo možná ani moc neměli) a soupeř poměrně lacině před koncem poločasu zvýšil na 1:4.

O přestávce jsme si řekli, že vzhledem k průběhu posledních minut můžeme zkusit s výsledkem něco udělat. Tlačili jsme se k bráně a měli několik šancí, pak se po pěkné akci s Lubkem trefil opět Xilas a snížil na 2:4. Na což soupeř reagoval zvýšením na 2:5. Načež jsme nesložili zbraně a po pěkném sólu turboLubka a nechytatelné pumelici kápa snížili na jednobrankový rozdíl. Soupeř za stavu 4:5 viditelně znervózněl. Naše naděje stále držel vynikající Dygy, ale jen do té doby, než se Lubko sám s míčem před naší brankou na chvilku zakoukal na noční oblohu a soupěř toho pohotově využil a skóroval pošesté. Pak jsme ještě měli několik šancí, soupeř jakbysmet a nakonec skončilo utkání 4:7 pro kluky co nehrají hokej.

Co říci na závěr? Soupeř byl lepší, kluci běhali, kombinovali a celkově převyšovali 7. Ligu, snad ve skupině takových týmů není moc :) Nicméně můžeme odcházet se vztyčenou hlavou, protože jsme si mákli a nezabalili to po centrifuze v prvních minutách. Příště už snad win ;)

autor komentáře: Xilas