8. FC 1869 - Máčkaři FK 3:2 (1:1) (pá 20.5.22 19:15 SANC1)

Sestava: Dygy (G), Dagy (C), PetaP, Štěpa, Tomíno, Choze hvězda zápasu, Luky
Góly: 17. Choze (Štěpa), 33. Dagy, 52. Luky (Dygy) - 20., 60. (p)
Fanoušků: 1
Komentář rozhodčího:

Dá se říct, že lepší tým prohrál, ale takový už je fotbal.

Průběh:

Tentokrát se účast hráčů rodila zajímavě a ve středu bylo napočítáno 9 kusů....jenže do pátku 2 kouzelníci odpadli a tak jsme se měli sejít s jedním na střídání. Vedro jako kráva tak snad to zvládneme. Jenže Dagy si protáhl odpolední šlofík a tak při úvodním hvizdu a ještě cca následujících 20 minut zela naše lavička prázdnotou. Máčkaři měli na střídání snad celou druhou pětku a věkově cca o 20 - 25 let méně než někteří naši borci.

Do zápasu jsme vstoupili řadou nepřesností a nedorazů, jako by nás úmorné vedro dusilo. I přesto se nám po 17.minutách povedlo jít do vedení, když Štěpánovu střelu, která možná mířila do brány a možná taky ne, půl metru před brankou uklidil Choze tam kam patří. Jenže pořád to od nás nebylo ono a nebyli jsme schopni pořádně pokrývat hráče soupeře ani při banálních situacích a tak jsme těsně před půli vedení dá se říci zaslouženě ztratili.

Po půli ale nastalo Dagyho inferno a Máčkaři jsou dozajista přesvědčeni, že proti nim stál Trpišovského produkt. Dopředu, dozadu, střela, obranný skluz.....a nakonec to nejlepší....gól po střele zpoza vápna (a možná to taky střela zpoza vápna nebyla, věk je svině a už je to 5 dnů :-))

Tímto golem jsme se dostali do pohody a nejhorší zmatky v obraně už jsme neopakovali. Celkem s přehledem jsme zastavovali útoky aktivních, leč neskutečně neproduktivních Máčkařů. Jejich akce skončily buď špatnou střelou, nepřesnou přihrávkou a párkrát taky jistým zákrkokem Dygyho Chilaverta. Ten svojí exkluzivní kopací techniku potvrdil krásnou asistencí na Lukyho pojišťovací gól. Po něm už se dohrávalo celkem v klidu, což nenechalo klidným klauna Chozeho, který ještě stačil přihlížejícím fanouškům dopřát hereckou etudu na téma "fotbalové dřevo a střet myšlenek". Výsledkem tohoto představení bylo zranění kolene hlavního protagonisty a taky pokutový kop pro Máčkaře. Ten s jistotou proměnili,ale sudí Janča ihned po penaltě utkání ukončil.

Já si teda myslím , že uplně špatnou kvalitu utkání nemělo,ale čtyřnohý Jančův asistent dal najevo svůj názor celkem nekompromisně a to obrovským hovnem ve středovém kruhu. 3 kola před koncem držíme odstup 1 bod na vedoucí Masařky, které budou příští pátek naším dalším soupeřem.

autor komentáře: Choze