Detail zápasu

soutěž: jaro 2023 (8. H)

2. Rychlí banáni - FC 1869 3:7 (0:5) (po 27.3.23 17:00 DEKAN)

Sestava: Adam, Dagy, Mrci, Pruďas, Tomíno hvězda zápasu, Choze (C) (G), Luky
Góly: 6. Luky (Pruďas), 12. Tomíno, 20. Luky, 26. Mrci, 27. Tomíno, 39. Mrci, 57. Mrci - 37., 53., 59.
Karty: nikdo - nikdo
Fanoušků: 1
Komentář rozhodčího:

Hosté byli v koncovce efektivnější a zaslouženě vyhráli.

Průběh:

Los druhého kola nás poslal na celkem oblíbené hřiště na Děkance. Bohužel po první kole již počítáme zraněné a to konkrétně 2 - Dygy asi dlouhodobě, Štepán to odhaduje na 2 týdny. Když se k tomu přidal nezodpovědný Pucinho, který spolkl v neděli v o2 Areně nejen hořkou piluli v podobě prohry 0:3 s Třincem, které už zjevně nefinancují železárny, nýbrž betonárna, ale také klobásu zřejmě z fabriky svěřenských fondů jistého AB a tudíž hodinu před zápasem, vsedě v nejmenší místnosti v bytě, s vykulenýma očima a krůpějemi potu na čele, sepsal omluvnou zprávu. Do toho Dagy plnil otcovské povinnosti a tak ještě stačil při odvozu své ratolesti domů vysvětlit, že nejtučnější inventář klubu není Kozel, ale Choze. to vše na úkor včasného příjezdu před hudební klub Madonna (funguje vůbec ještě?).

Protože i soupeř měl zřejmě své posránky, bolestínky a tatínky, začalo se 6 na 6. A začalo to ze strany FC svižně. I na malém hřišti jsme dokázali často překonat zahuštěnou obranu kombinací, nebo rychlou narážečkou, popřípadě nápaditým balonem za obranu. První gól přišel společně s tím jak se všichni dostali do zápasové teploty. Luky potvrdil kanonýrské geny a když se za plotovou brankou objevil Dagy a k zápasové účasti mu chybělo pouze překonat překážku ala Pevnost Boyard, životní střelou se prý blýskl Tomino (nevím, radil jsem Dagymu musíme počkat na nedělní Dohráno s rozborem Vlastíka a Ericha).Od této zlomové situace se nebezpečně útočilo pouze na jednu branku a fakt jsem v bráně neměl práci. Skóre utěšeně narůstalo a nutno říct, že kdyby byl rozdíl o půli dvouciferný, nebylo by to nezasloužené, šance se zahazovaly, břevna a tyče zvonily a tak se poločasové skóre zastavilo na 5:0 .

Ve druhém poločase jsme přišli o ostražitost směrem dozadu, takže soupeř nám tam šoupl rychlého banána. Dopředu se opět zahazovalo, takže tak nějak v poklidném tempu se střídaly šance na obou stranách. Ve využívání byli lepší domácí, takže jsme jim povolili dílčí úspěch v podobě výhry druhého poločasu. Full time 7:3. Fanda zapsal hattrick, Tomino doppelpack (jak by řekl expert na Bundesligu Čapoun), stejně tak dvakrát ostrými pálil Novis.

Povedený vstup do sezony a doufejme, že dnešní zápas nás nebude stát další zraněné. Všem zúčastněným díky za výkon a nasazení, Petrovi Prudkému za podporu z hlediště, kdy se v posledních sezonách stal našim nejvěrnějším fanouškem a zraněným přeju brzké uzdravení, aby další výhry, které snad přijdou v co nejhojnějším počtu, oslavili s námi na hřišti.