1. Komety FC - FC 1869 4:2 (2:0) (ne 13.1.13 12:30 P1)

Sestava: Dygy (G), Adam, Číča, Dagy (C), Landis, Tade, Choze
Góly: 35. Dagy (Choze), 51. Číča (Dagy) - 1., 27., 42., 56.
Karty: 50. Landis (žlutá) - nikdo
Fanoušků: 0
Průběh:

Rok se s rokem sešel a FC se vrhlo do zimní přípravy naplno. Čekalo nás první kolo zimního turnaje, tentokrát na Pražačce. Po krátkém předzápasovém vážení a měření jsme zjistili, že všichni zodpovědně dbali na svou životosprávu, nikdo nepřibral ani deko, fyzička i nálada byla uspokojivá. Za ohlušujícího hekání a praskání kostí jsme si dali krátký strečink a vlítli na soupeře.

Úvod byl snový, jak z učebnice FC - 1.minuta, ztráta míče ve středu pole a 1:0 prohráváme. Trochu jsme se oklepali, začali hrát a pomalu se soupeřem rovnali krok. Tým komet byl sestaven z mnoha národností, čeština se mísila s ruštinou, místy angličtinou, nicméně i přesto měl soupeř evidentně menší problémy s domluvou než my. Z toho pramenila i druhá branka. Rozehrávka od brány nakrátko, útočníci ve dvou napadli gólmana, a jelikož jsme všichni jen stáli a čekali jak to náš keeper vyřeší, nezbylo mu než jít do kliky, ztratit a nadávat že neměl komu. Což byla svatá pravda, ale takový bodlo do autu by bylo bývalo asi lepší řešení. 2:0

Následoval poločasový hvizd a výměna stran. Na odpočinek se nehrálo, bo kosa byla nepříjemnější než únava pramenící z mdlé povánoční fyzičky.

Do druhé půle jsme nastoupili celkem solidně, drželi krok a čekali na příležitost. Ta přišla v okamžiku, kdy Pepyk držel mičudu u rohového praporku soupeře a dotírající bek ho okopával jak zahrádku. Pepa mohl buď upadnout, aby upozornil sudího na opakující se fauly anebo balon odkopnout, aby ono zmíněné trýznění ustalo. Jelikož nechtěl riskovat vážné zranění pramenící z volného pádu, míč naštvaně odkopl směrem k vápnu, kde číhal kápo a pumelicí do šibenice nedal soupeřově hrazdíře šanci. 2:1. Hra pak pokračovala ve stejném duchu, komety měly více ze hry, ale Shorty byl v kisně neprůstřelný a držel nás ve hře. Bohužel po zhruba 10-ti super zákrocích už nedokázal zabránit změně scóre, když se komety pěkně prokombinovaly až do odkryté svatyně. 3:1. Ani to nás ale nezlomilo, i přes silnou únavu jsme se rvali dál a čekali. A dočkali se. Kápo zatáhl po lajně, obešel dva hráče a mezi dvěma dalšími soupeři centroval přesně na nohu Číčovi, který stál osamocen před brankou. 3:2. Následoval pokus o drtivý tlak, kdy jsme do kombinace zapojili i Shortyho a snažili se s výsledkem ještě něco udělat. Bohužel nezbývaly síly a tak přišel ještě logický trest z brejku do otevřené obrany a poslední úprava scóre – 4:2.

Výkon byl trochu rozpačitý, což se dalo po svátcích čekat, ale ostudu jsme neudělali. Soupeř byl kvalitnější, ale nedostal body zadarmo a my se snad dostali trochu do tempa. To poznáme příště…